w kategorii „Najlepszy film”

  • „Miasto ucieczki”, reżyseria Wojciech Kasperski
  • „Teraz Polska”, reżyseria Michał Biliński
  • „Pieśń dla Rebeki”, reżyseria Norah Mcgettingan
  • „Studia upadku”, reżyseria Dariusz Nojman
  • „3 love”, reżyseria Agnieszka Smoczyńska

 

w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Wojciech Kasperski za film „Miasto ucieczki” (2 nominacje)
  • Michał Biliński za film „Teraz Polska”
  • Benjamin Szwed za film „Zdjęcie”
  • Agnieszka Smoczyńska za film „3 love”
  • Barbara Białowąs za film „Landryneczka”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Karolina Bielawska za film „Koniec lata”, reżyseria Karolina Bielawska
  • Hubert Gotkowski, Piotr Gibowicz za film „Manna”, reżyseria Hubert Gotkowski
  • Piotr Matwiejczyk za film „Wstyd”, reżyseria Piotr Matwiejczyk
  • Dariusz Nojman za film „Studia upadku”, reżyseria Dariusz Nojman
  • Agnieszka Smoczyńska, Robert Bolesto za film „3 love”, reżyseria Agnieszka Smoczyńska

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Mariusz Konopka za film „Swoimi słowami”, reżyseria Artur Pilarczyk
  • Michał Biliński za film „Teraz Polska”, reżyseria Michał Biliński
  • Maciej Majchrzak za film „Pętla”, reżyseria Maciej Majchrzak
  • Benjamin Szwed za film „Zdjęcie”, reżyseria Benjamin Szwed
  • Kamil Płocki za film „3 love”, reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  • Aleksander Duraj za film „Wszystko według planu”, reżyseria Tadeusz Śliwa

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Grzegorz Korczak, Piotr Ryczko za film „Poza ciszą”, reżyseria Piotr Ryczko
  • Michał Biliński za film „Teraz Polska”, reżyseria Michał Biliński
  • Michał Żytkowski za film „Pętla”, reżyseria Maciej Majchrzak
  • Benjamin Szwed za film „Zdjęcie”, reżyseria Benjamin Szwed
  • Jacek Szymański za film „Biegiem”, reżyseria Jacek Szymański

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Sylwia Juszczak za film „Swoimi słowami”, reżyseria Artur Pilarczyk
  • Marta Chodorowska za film „Emilka płacze”, reżyseria Rafał Kapeliński
  • Magdalena Woźniak za film „Sobowtór”, reżyseria Bodo Kox
  • Roma Gąsiorowska za film „3 love”, reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  • Sylwia Gliwa za film „Terytorium”, reżyseria Łukasz Jaworski

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Eryk Lubos za film „Miasto ucieczki”, reżyseria Wojciech Kasperski
  • Marcin Kabaj za film „Manna”, reżyseria Hubert Gotkowski
  • Borys Szyc za film „Kochajmy się”, reżyseria Karol Wasilka
  • Paweł Pindur za film „Studia upadku”, reżyseria Dariusz Nojman
  • Piotr Głowacki za film „Stypa”, reżyseria Tomasz Bardosh
  • Łukasz Mechnicki za film „Wszystko według planu”, reżyseria Tadeusz Śliwa

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Ku..ku.. kułcze jajo”, reżyseria Paweł Popko
  • „Chasing the Acids – w pogoni za Acid Drinkers”, realizacja grupa filmowa „Fabryczna Art”
  • „Brand New World”, reżyseria Ewan Joness Moris, Andrzej Wójcik
  • „Jadę do Ciebie, Agnieszko”, reżyseria Anna Maszczyńska

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005