Przejdź do treści

27. MFF ZOOM – Zbliżenia startuje już 4 marca! ZNAMY PROGRAM IMPREZY

123 filmy konkursowe, 12 projekcji specjalnych, spotkania z gośćmi i pokaz z muzyką na żywo – to wszystko czeka w tym roku na miłośników artystycznego i niezależnego kina w Jeleniej Górze. 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – Zbliżenia rozpocznie się już 4 marca 2024 r.

KONKURSY FILMOWE

W ramach 27. edycji festiwalu ZOOM – Zbliżenia odbędą się 4 konkursy kina niezależnego: konkurs filmu fabularnego, konkurs filmu dokumentalnego, konkurs filmu animowanego oraz konkurs filmu animowanego dla dzieci. Podczas projekcji konkursowych, w dniach 6-8 marca 2024 r., łącznie zaprezentowane zostaną aż 123 tytuły. Szczegółowy program pokazów z podziałem na bloki można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Kto zwycięży, dowiemy się podczas finałowej gali – w sobotę 9 marca 2024 roku o godzinie 19:00. Nagrodę w konkursie animacji dla dzieci przyznają sami odbiorcy, czyli dziecięca publiczność. W pozostałych sekcjach zwycięzców wyłoni profesjonalne Jury, w składzie którego znalazły się tym razem Magdalena Łazarkiewicz, Małgorzata Imielska i Agnieszka Zwiefka. Jurorki przyznają też nominacje w ramach 20. edycji Nagród im. Jana Machulskiego.

Pokaz nagrodzonych filmów odbędzie się w niedzielę 10 marca 2024 r. o godzinie 11:00.

POKAZY SPECJALNE I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – Zbliżenia to jednak nie tylko kino niezależne i krótkometrażowe. W ostatnich latach olbrzymią furorę wśród festiwalowej publiczności robią pokazy specjalne pełnych metraży – nowości filmowych oraz produkcji nagradzanych w Polsce i na świecie. W 2024 roku aż 7 z 12 filmów pozakonkursowych zostanie pokazanych w Jeleniej Górze przedpremierowo.

4 marca festiwal otworzy francuski film BULION I INNE NAMIĘTNOŚCI w reżyserii Anh Hung Tran. Prócz tego uczestnicy 27. MFF ZOOM – Zbliżenia będą mieli okazję obejrzeć m.in. STREFĘ INTERESÓW Jonathana Glazera, PAMIĘĆ Michela Franco, PERFECT DAYS Wima Wendersa, a także polskie TYLE CO NIC Grzegorza Dębowskiego, PIANOFORTE Jakuba Piątka, ULTIMA THULE Klaudiusza Chrostowskiego oraz BIAŁĄ ODWAGĘ Marcina Koszałki. Ponadto w ramach specjalnej sekcji KINO NIE ZNA GRANIC zaprezentowane zostaną IMAGO Olgi Chajdas, LĘK Sławomira Fabickiego i SYTUACJA AWARYJNA Jiriego Havelki.

Po pokazach specjalnych publiczność będzie miała okazję spotkać się z twórcami. Gośćmi 27. MFF ZOOM – Zbliżenia będą Marta Nieradkiewicz, Lena Góra, Jakub Piątek, Grzegorz Dębowski i Artur Paczesny.

Festiwal zamknie wydarzenie CHAPLIN LIVE – WANIA/ PRUCHNICKI/ JAROSZ, czyli pokaz filmu niemego DZISIEJSZE CZASY Charliego Chaplina z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu ELEKTRIO. Projekcja i koncert odbędą się tuż po gali finałowej.

Szczegóły dotyczące programu, godzin projekcji, cen i możliwości zakupu biletów na poszczególne wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu – www.zoomfestival.pl.