w kategorii „Najlepszy film”

  • „Marco P. i złodzieje rowerów”, reżyseria Bodo Kox
  • „Film, że mucha nie siada”, reżyseria Michał Poniedzielski
  • „Ugór”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
  • „Stacja Mirsk”, reżyseria Robert Wrzosek
  • „Brat czeka na końcu drogi”, reżyseria Waldemar Grzesik
  • „Smutne życie Szymona T.”, reżyseria Tomasz Porębski

 

w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Bodo Kox za film „Marco P. i złodzieje rowerów”
  • Jacek Szymczak za film „Kobieta twoja”
  • Filip Marczewski za film „Melodramat”
  • Marcin Sauter za film „Za płotem”
  • Marzena Więcek za film „Poczekalnia”
  • Mathias Mezler za film „Uciec stąd”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Abelard Giza za film „Towar”, reżyseria Abelard Giza
  • Jakub Kossakowski za film „Goliat”, reżyseria Jakub Kossakowski
  • Tomasz Porębski za film „Smutne życie Szymona T.”, reżyseria Tomasz Porębski

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Tomasz Jeziorski za film „Przesyłka”, reżyseria Tomasz Jeziorski
  • Jacek Podgórski za film „Święto latawców”, reżyseria Małgorzata Kozera
  • Remigiusz Przełożny za film „Nie ma takiego numeru”, reżyseria Bartosz Brzeskot
  • Michał Gutowski i Marcin Czajkowski za film „Stadium”, reżyseria Marek Cichy

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Grzegorz Lipiec za film „Dzień, w którym umrę”, reżyseria Grzegorz Lipiec
  • Maciej Kaczmarek za film „Wyprawa po leczo”, reżyseria Małgorzata Kazak, Maciej Kaczmarek
  • Remi Poznański za film „Marco P. i złodzieje rowerów”, reżyseria Bodo Kox
  • Piotr Matwiejczyk za film „Emilia”, reżyseria Piotr Matwiejczyk
  • Michał Giorew za film „Towar”, reżyseria Abelard Giza

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Milka van der Milś za film „Tylko jedna noc”, reżyseria Dariusz Błaszczyk
  • Brygida Turowska-Szymczak za film „Kobieta twoja”, reżyseria Jacek Szymczak
  • Agnieszka Ćwik za film „Nie ma takiego numeru”, reżyseria Bartosz Brzeskot
  • Aleksandra Ząb za film „Emilia”, reżyseria Piotr Matwiejczyk
  • Anna Majorek za film „Poczekalnia”, reżyseria Marzena Więcek
  • Luiza Banach za film „Uciec stąd”, reżyseria Mathias Mezler

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Grzegorz Wojdon za film „Marco P. i złodzieje rowerów”, reżyseria Bodo Kox
  • Wojciech Mecwaldowski za film „Dresiarskie walentynki”, reżyseria Jacek Burban
  • Bodo Kox za film „Ugór”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
  • Robert Wrzosek za film „Stacja Mirsk”, reżyseria Robert Wrzosek
  • Mirosław Kalinowski za film „Brat czeka na końcu drogi”, reżyseria Waldemar Grzesik
  • Mathias Mezler za film „Uciec stąd”, reżyseria Mathias Mezler

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005