Festiwal Filmów Niezależnych kiloff na początku funkcjonował jako Festiwal Filmów Na Trójkącie w Mysłowicach, potem, przy swojej siódmej edycji, jako FFN kiloff w ramach Ars Independent Festival, by w końcu znów cieszyć się autonomią. Od lat wpisuje się w mapę wydarzeń mających miejsce w Katowicach i stanowi nieodłączną część krajobrazu kulturalnego Śląska, będąc jednym z ciekawszych wydarzeń dla fanów kina offowego. To wydarzenie dla młodych i zorganizowane przez młodych – z pasją, zacięciem i na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że się nie da.

Konkurs kiloff dedykowany jest niezależnym filmowcom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. Daje szansę i okazję polskiemu środowisku offu na spotkanie z wyjątkowym kinem z całego świata, z profesjonalnym jury (do tej pory w jego skład wchodzili m.in.: Jan Matuszyński, Adam Sikora, Dominik Matwiejczyk, Magdalena Piekorz, Lidia Duda, Bodo Kox czy Arkadiusz Jakubik) oraz z publicznością.

Stowarzyszenie pfee – Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest organizacja pozarządowa działająca od 1997 roku w województwie śląskim. Główne działania organizacji związane są z takimi obszarami jak animacja społeczna i kulturalna, edukacja pozaformalna młodzieży, wsparcie wolontariatu międzynarodowego młodzieży oraz działania wspierające inicjatywy młodzieży i innych członków społeczności lokalnej. Członkowie stowarzyszenia to ludzie młodzi – od uczniów szkół ponad gimnazjalnych po absolwentów wyższych uczelni. Stowarzyszenie pfee tworzą zarówno wolontariusze, jak i członkowie stowarzyszenia, a także doświadczeni liderzy projektów oraz trenerzy. Organizacja posiada sieć kontaktów w organizacjach młodzieżowych w całej Europie, co związane jest z aktywnym uczestnictwem członków stowarzyszenia w różnego rodzaju projektach międzynarodowych – wymianach młodzieży, seminariach i szkoleniach.

www.kiloff.art.pl