Przejdź do treści

Znamy wyniki selekcji Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych na CINEMAFORUM

MKKFF

Do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych zakwalifikowało się 20 tytułów. Lista produkcji, które zostaną zaprezentowane w ramach 21. edycji CINEMAFORUM, podkreśla globalny charakter festiwalu.

CINEMAFORUM to wydarzenie w pełni skupione na kinie krótkometrażowym, które ukazuje jego różnorodność i wielowymiarowość poprzez prezentowanie filmów z różnych zakątków świata. W tym roku warszawska publiczność będzie miała okazję zobaczyć krótkie metraże z Polski, Francji, Litwy, Włoch, Francji, USA, Chile, Kostaryki i Chin, a także koprodukcje francusko-libańskie, belgijsko-francuskie, francusko-mongolskie, francusko-brytyjskie, palestyńsko-libańsko-francusko-belgijskie i brazylijsko-islandzkie.

Tegoroczny konkurs to 20 filmów z wielu zakątków globu, w których losy jednostek splatają się z losami całego świata, a dynamiczna, plastyczna rzeczywistość zostawia trwały ślad w człowieku i jego otoczeniu – komentuje wyniki selekcji Błażej Hrapkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Wśród obrazów zakwalifikowanych do Konkursu tradycyjnie znajdują się filmy aktorskie prezentowane wcześniej na festiwalach w Cannes, Wenecji, Locarno, Toronto czy Clermont-Ferrand, a także obsypana nagrodami, nominowana do Oscara animacja „Bestia” Hugo Covarrubiasa. W tym roku jest to jeden z dwóch krótkometrażowych filmów animowanych, które będą walczyły o Grand Prix i Nagrodę Publiczności.

Filmy zakwalifikowane do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych 21. edycji CINEMAFORUM:

„Bestia”, reż. Hugo Covarrubias, Chile 2021, 16’
„Chaperone”, reż. Sam Max, USA 2022, 16’
„Warsha”, reż. Dania Bdeir, Francja/Liban 2021, 15’
„Nie ma spokoju”, reż. Karol Ulman, Polska 2022, 14’
„Bye Bye”, reż. Amelie Bonnin, Francja 2021, 24’
„A Fairy Tale”, reż. Zoe Arene, Belgia/Francja 2022, 21’
„The Seine’s Tears”, reż. Eliott Benard, Nicolas Mayeur, Etienne Moulin, Hadrien Pinot, Lisa Vicente, Philippine Singer, Alice Letailleur, Francja 2021, 9’
„Primal Therapy”, reż. Santtu Salminen, Finlandia 2021, 20’
„Cherries”, reż. Vytautas Katkus, Litwa 2022, 15’
„At Little Wheelie Three Days Ago”, reż. Andrew Stephen Lee, USA 2022, 18’
„Censor of Dreams”, reż. Leo Berne, Raphael Rodriguez, Francja 2021, 18’
„Pops”, reż. Lewis Rose, Wlk. Brytania/Francja 2021, 19’
„Trumpets in the Sky”, reż. Rakan Mayasi, Palestyna/Liban/Francja/Belgia 2021, 15’
„Luz Nocturna”, reż. Kim Torres, Kostaryka 2022, 14’
„Piękna łąka kwietna”, reż. Emi Buchwald, Polska 2022, 30’
„Nocomodo”, reż. Lola Halifa-Legrand, Francja 2022, 13’
„Snow in September”, reż. Lkhagvadulam Purev-Ochir, Francja/Mongolia 2022, 20’
„The Water Murmurs”, reż. Story Chen, Chiny 2022, 15’
„Tria”, reż. Giulia Grandinetti, Włochy 2022, 17’
„August Sky”, reż. Jasmin Tenucci, Brazylia/Islandia 2021, 15’

CINEMAFORUM – 21. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbędzie się w dniach 2-6 listopada 2022 roku. Zwycięzców MKKFF poznamy ostatniego dnia festiwalu podczas uroczystej finałowej gali.

***

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, American Film Festival, British Council oraz Goethe-Institut.