Przejdź do treści

Wolontariusze na CINEMAFORUM poszukiwani!

wolontariat na CINEMAFORUM

Wolontariat na CINEMAFORUM to doskonała okazja do poznania środowiska filmowego od środka, zobaczenia wielu świetnych filmów, a także do odbycia praktyk studenckich.

Dla tych, którzy marzą o pracy przy organizacji eventów i festiwali filmowych, wolontariat na CINEMAFORUM to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Dlaczego? Bo mogą przyjrzeć się, jak robią to zawodowcy, poznać ludzi z branży i stać się częścią ekipy, którą łączy miłość do kina. A przy okazji mają szansę obejrzeć najlepsze krótkie metraże z różnych stron świata. W ramach wolontariatu na CINEMAFORUM mogą też odbyć praktyki studenckie.

Zadania wolontariuszy

Wydawanie identyfikatorów, odpowiadanie na pytania uczestników festiwalu, wpuszczanie widzów na sale kinowe, opieka nad gośćmi, realizowanie dokumentacji fotograficznej, tworzenie relacji na Instagrama czy Facebooka – to tylko początek listy zadań, które powierzamy wolontariuszom w trakcie CINEMAFORUM. Podczas festiwalu można działać w biurze organizacyjnym lub biurze prasowym, wspierać obsługę obiektów festiwalowych, a także wspomagać opiekunów jury. Możliwości jest naprawdę sporo, a każda z nich to duże wyzwanie. Jednocześnie jest to jednak doskonałe przygotowanie do przyszłej pracy. Żaden podręcznik nie nauczy reagowania na rozmaite sytuacje tak, jak doświadczenie zdobyte w boju.

Jak zgłosić się na wolontariat na CINEMAFORUM?

By dołączyć do grona wolontariuszy podczas 21. edycji CINEMAFORUM, należy mieć ukończone 18 lat. W celu zgłoszenia swojej kandydatury, trzeba zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić i przesłać drogą elektroniczną formularz zgłoszeniowy. Termin mija 23 października 2022 roku. Dokumenty do pobrania i wypełnienia znajdują się poniżej:

Wolontariat odbywa się w dniach 30 października – 6 listopada 2022 roku. W formularzu można zaznaczyć swoją dyspozycyjność. Informacje o wyniku rekrutacji będą przekazywane drogą mailową po 24 października 2022 roku.

***

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.