Przejdź do treści

Startuje jubileuszowy 10. Solanin Film Festiwal

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. To przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Jubileusz podkreśli ideę konkursową, która została wypracowana przez poprzednie edycje. W ramach festiwalu odbędą się dwa konkursy: filmów fabularnych i dokumentalnych, oraz osobny konkurs dla filmów animowanych. 10. Solanin Film Festiwal otworzy „Zimna Wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego, a zamknie „Dogman” w reż. Matteo Garrone.

Nowa Sól dziesiąty raz stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć najlepsze polskie obrazy z 2017 i 2018 roku. Dodatkowo zaprezentowane zostaną specjalne pokazy z partnerskich festiwali: Cottbus Film Festiwal, 3Kino Praga, Neisse Film Festiwal z Zittau. Nie zabraknie także filmów docenianych na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie i Sundance w USA, oraz nagradzanych Oscarami, Złotymi Globami, a także europejskimi nagrodami filmowymi. Atrakcji będzie naprawdę wiele! Jak co roku, odbędzie się wiele debat o idei kina oraz spotkań z festiwalowymi gośćmi.

Z pośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, jury wybierze GRAND PRIX FESTIWALU. Przyznane zostaną również nominacje do Nagród Jana Machulskiego. Oceniać będą uznane osoby ze świata filmu: Michał Żurawski, Mirosław Zbrojewicz, Urszula Grabowska, Aleksander Pietrzak, Wojciech Wojda.

Rokrocznie Solanin Film Festiwal stawia na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Wybierane są filmy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Solanin Film Festiwal prezentuje kino pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o którym się dyskutuje.

Solanin Film Fesiwal odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. w Nowej Soli.

Więcej informacji:
www.solanin-film.pl