Przejdź do treści

Solanin wzywa!

Ruszyła selekcja filmów na 9. SOLANIN FILM FESTIWAL 2017! Produkcje można zgłaszać w trzech kategoriach: Fabuła, Dokument oraz Animacja. Oprócz Konkursu Niezależnego i Offowego, zgłoszone filmy, za zgodą autorów, mogą wziąć udział w konkursie OFF/On Line.

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. W ramach wydarzenia, odbędzie się przegląd filmów światowego kina, odpowiadający idei, oraz konkurs filmów niezależnych.
Tegoroczny termin, w którym odbędzie się Solanin, przypada na 23-27 sierpnia w Nowej Soli.
Filmy można zgłaszać do 30 kwietnia 2017 roku drogą elektroniczną, z uwzględnieniem podziału na dwie selekcje:

  1. Konkurs Niezależny, przeznaczony dla samouków, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.
  2. Konkurs Offowy, przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, którzy realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.

Wszystkie obrazy biorące udział w Konkursach Festiwalowych, mają być szczere i bezkompromisowe. W obu selekcjach można zgłaszać filmy zarówno fabularne i dokumentalne, jak i animowane. Istotną kwestią jest również możliwość dodatkowego zgłoszenia filmu do konkursu OFF/ON LINE, w którym będą mogły brać udział produkcje już zgłoszone do Konkursu Niezależnego, bądź Offowego. Jest to możliwość do zaprezentowania swojej twórczości wśród internautów zarejestrowanych na stronie Festiwalu.

Zapraszamy do zapoznania się z:
Regulaminem festiwalu
Stroną festiwalową