Przejdź do treści

Sezon festiwalowy trwa – nadchodzi KAMERALNE LATO

Kolejna okazja do wyróżnienia filmowców nominacjami do Nagród im. Jana Machulskiego nadarzy się już niebawem w Radomiu. W pierwszych dniach lipca 11. KAMERALNE LATO na tydzień przemieni to miasto w mazowiecką stolicę filmu. Tegoroczna edycja festiwalu to aż trzy programy edukacyjne dla młodzieży, trzy konkursy filmowe, liczni goście z zagranicy i mnóstwo wydarzeń towarzyszących – w tym widowiskowe wydarzenia plenerowe.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to największa cykliczna impreza filmowa oraz najważniejsze filmowo-edukacyjne przedsięwzięcie na Mazowszu (poza Warszawą). Trzy sekcje konkursowe festiwalu – Konkurs Główny, Konkurs Filmów Niezależnych i Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK – zapewniają uczestnikom przegląd najlepszego polskiego, krótkometrażowego kina ostatniego sezonu. Te produkcje rzadko trafiają do kin i są dostępne masowemu odbiorcy. Dzięki festiwalowi możliwe jest spotkanie twórców i ich dzieł z szeroką publicznością.

Filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego, oceniane przez jury w składzie: Joanna Kos-Krauze, Anna Mucha, Janusz Chabior, Derrick Ogrodny i Arkadiusz Tomiak, powalczą o ZŁOTEGO ŁUCZNIKA. Zwycięzcę Konkursu Filmów Niezależnych wyłoni jury składające się z uznanych publicystów i krytyków filmowych: Anny Równy, Łukasza Adamskiego i Błażeja Hrapkowicza. Oba składy jurorskie mają prawo przyznać pełen komplet nominacji do Nagród im. Jana Machulskiego. Możliwe jest więc, że podczas gali finałowej, zaplanowanej na 7 lipca, poznamy aż szesnaście kolejnych nominacji.

Ważnym filarem KAMERALNEGO LATA jest edukacja filmowa. Co roku pokaźna grupa młodych ludzi uczy się pod okiem autorytetów z branży, jak od podstaw powstają filmy. Celem jest przekazywanie wartości społecznych poprzez wspólną pracę nad każdym z etapów procesu produkcji filmowej.

Atrakcji będzie bez liku, niektóre z nich bardzo widowiskowe, jak parada otwierająca festiwal, koncert orkiestry policyjnej czy scena specjalna – aranżacja napadu na bank w centrum Radomia. Zapraszamy!

KAMERALNE LATO odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2018 r. w Radomiu.
Pełen program festiwalu można sprawdzić:
www.kameralnelato.pl/program-2018

Fot.: Hartwig Edward