Przejdź do treści

Przed nami 11. Solanin Film Festiwal!

Solanin Film Festiwal to święto niezależnego, offowego kina. Ideami wydarzenia są: pasja, zaangażowanie i wiara w moc filmu. Jak co roku, nie zabraknie ambitnych, niezależnych produkcji, ciekawych filmów polskich i zagranicznych, inspirujących spotkań z gwiazdami oraz pasjonujących rozmów z twórcami – gośćmi festiwalu. 11. Solanin Film Festiwal otworzy „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka i spotkanie z Robertem Więckiewiczem.

W ramach festiwalu odbędą się:

Konkurs Niezależny – przeznaczony dla samouków, amatorskich grup filmowych, studentów oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy bez dotacji państwowych i wielkich budżetów,

Konkurs Offowy – przeznaczony dla studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup, które realizują filmy przy współpracy ze szkołami, PISFem i dużym wsparciem sponsorskim,

Konkurs Animowany – przeznaczony dla wszystkich, którzy tworzą filmy animowane, wykonywane dowolną techniką.

Spośród filmów biorących udział we wszystkich konkursach, Jury wybierze GRAND PRIX FESTIWALU. Przyznane zostaną również nominacje do Nagród Jana Machulskiego. Produkcje oceniane będą przez osoby  ze świata filmu i teatru: Martę Prus, Katarzynę Zawadzką, Artura Barcisia, Rafała Mohra oraz Ryszarda Jaźwińskiego.

Solanin Film Festiwal to dni wypełnione nie tylko prezentacją kina pełnego prawdziwych emocji, ale także koncertami, wystawami sztuki i spektaklami.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Nowej Soli, w dniach 21-25 sierpnia.

Więcej informacji:
www.solanin-film.pl