Przejdź do treści

O!PLA 2019 – rozpoczyna się drugi tydzień 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji

O!PLA od A do Z i od morza do gór: w najbliższym tygodniu pokaz polskich animacji odbędzie w ponad dwudziestu polskich miastach. 11 marca 2019 roku rozpoczął się drugi tydzień 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Podczas kolejnych siedmiu dni odbędzie się m.in. spotkanie z Alicją Błaszczyńską, Julią Orlik i Marcinem Podolcem, przegląd animowanych dokumentów z Festiwalu Rising of Lusitania, wystawa Moniki Kuczynieckiej.

Łomża, Łódź, Gdynia, Elbląg, Płock, Toruń – to tylko kilka wybranych miast spośród tych, w których w tym tygodniu odbędą się pokazy i wydarzenia specjalne 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Szczególnej uwadze polecamy następujące z nich:

  • 11 marca 2019 – w Łodzi, w Kinie Bodo, odbędą się pokazy Konkursu Głównego (Kategoria Studencka) oraz spotkanie z Julią Orlik, twórczynią etiudy „Mój dziwny starszy brat”;
  • 13 marca 2019 – w Łodzi, w klubie muzycznym TU, po pokazach Konkursu Głównego (Kategoria Studyjna) będzie miało miejsce spotkanie z Alicją Błaszczyńską – twórczynią filmu „Błoto” i Marcinem Podolcem – twórcą „Colaholic”;
  • do 31 marca w Płocku, w Galerii POKiS, będzie trwać wystawa Moniki Kuczynieckiej „Bohaterowie filmów, które nigdy nie powstały”.

Wydarzenia specjalne to tylko część bogatej oferty festiwalowej, dlatego polecamy zapoznanie się z programem 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, którego twórcy oferują spotkania z kulturą filmową w stu miastach Polski. Festiwal będzie trwać do końca kwietnia, dlatego już teraz warto sprawdzić mapę wydarzeń, by nie przeoczyć przedsięwzięć w swojej okolicy.

Filmy, które podczas 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA uzyskają GRAND PRIX w kategoriach OFF&GO, STUDYJNEJ i STUDENCKIEJ, będą nominowane do konkursu Nagród im. Jana Machulskiego.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Festiwalu.

***

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego przyznawane są od 2005 roku. Od 2009 patronuje im Jan Machulski – wybitny i uznany animator polskiego życia kulturalnego. Organizatorem Nagród im. Jana Machulskiego jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.