Przejdź do treści

Oficjalne plakaty O!PLA 2020 i spot Konkursu Głównego

Historia plakatów i spotów O!PLA nadaje się na osobną rozprawę. Bawiły, straszyły, fascynowały, były też CENZUROWANE. Zawsze jednak ich autorami byli znakomici artyści – laureaci O!PLA. 8. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA doczekała się dwóch, a nawet trzech oficjalnych plakatów oraz dwóch spotów.

Autorem plakatów i spotu Konkursu Głównego w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2020 jest Kamil Wójcik – głównie twórca animacji 2d. Niektóre jego realizacje zdarzają się pojawiać na festiwalach filmowych, a wszystkie inne można zobaczyć na jego stronie komary w czekoladzie. Obecnie jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wcześniej był absolwentem „plastyka” z Jarosławia. Urodził się na wschodzie Polski – w Łańcucie, pierwszego stycznia, w Światowy Dzień Kaca przez co nikt nie pamięta o jego urodzinach.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2014 ZA FILM „A GDYBY…” (Kategoria OFF & GO!), ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA FILM „TA KOSZMARNA NIEDZIELA” (Kategoria OFF & GO!), SREBRNEGO TOBOŁKA O!PLA 2016 ZA FILM „HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA” (wspólnie z Maciejem Żukiem / Kategoria Animowane Fraszki) oraz WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2018 ZA „GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ” (Kategoria Animowane Fraszki).

***

Autorami plakatu (i mającego wkrótce swoją premierę spotu) Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2020 są Maciej i Piotr Pestka (Mapepi Animacje).

Maciej Pestka urodził się w Gdańsku w 1970 roku. Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej. Miłośnik animacji od zawsze. LAUREAT WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2017 ZA „BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA” oraz ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA „BUŹKA I DZIÓBEK: JEDZIEMY NA NARTY”, a także LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA FILM „ZGUBNE SKUTKI PALENIA VER. 2” (Kategoria OFF&GO!).