13 listopada 2021 roku w Gnieźnie zakończyła się 14. edycja Festiwalu Filmowego Offeliada.

W trakcie ceremonii finałowej ogłoszono nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego.

Oto pełna lista nominacji:

  • Najlepszy Aktor – Ihor Aronov za film pt. „Wschód Zachód”
  • Najlepsza Aktorka – Katarzyna Węglicka za film pt. „Uczta duchowa”
  • Najlepszy Montaż – Jakub Kopeć i Grzegorz Paprzycki za film pt. „Mój kraj taki piękny”
  • Najlepsza Reżyseria – Natalia Koniarz za film pt. „Wschód Zachód”
  • Najlepszy Scenariusz – Piotr Milczarek za film pt. „Deszcz”
  • Najlepsze Zdjęcia – Barbara Kaniewska za film pt. „Wyraj”
  • Najlepszy Film Dokumentalny – Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska za film pt. „Piach”
  • Najlepszy Film Animowany – Piotr Milczarek za film pt. „Deszcz”

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nominowanych!

Oto laureaci 14. edycji Festiwalu Filmowego Offeliada:

Nagrodę Główną „Offelia” w kategorii Najlepszy Film Fabularny otrzymuje
Marcin Kluczykowski za film pt. „Uczta duchowa”

Nagrodę Główną „Offelia” w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny otrzymuje
Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska za film pt. „Piach”

Nagrodę Główną „Offelia” w kategorii Najlepszy Film Animowany otrzymuje
Piotr Milczarek za film pt. „Deszcz”

Stypendium im. Mikołaja Wojciechowskiego dla obiecujących twórców filmowych otrzymuje
Natalia Koniarz za film pt. „Wschód Zachód”

Nagrodę Jury Studenckiego „Hamlet” otrzymuje
Mirosław Kłopotowski za film pt. „Może będzie dobrze”

Wyróżnienie Jury Studenckiego otrzymuje
Klaudia Kęska za film pt. „Ostatnie dni lata”

Nagrodę Jury Młodego Widza „Horacy” otrzymuje
Klaudia Kęska za film pt. „Ostatnie dni lata”

Wyróżnienia Jury Młodego Widza otrzymują
Paweł Dyllus za film pt. „Dziwor”
Piotr Milczarek za film pt. „Deszcz”

Nagrodę Jury Dziennikarzy „Laertes” otrzymuje
Klaudia Kęska za film pt. „Ostatnie dni lata”

Nagrodę Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego otrzymuje
Michał Ciechomski za film pt. „Uległość”

Nagrodę Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki Fantasmagoria „Ikar” otrzymuje
Michał Ciechomski za film pt. „Uległość”

Nagrodę Studia Fotostube za Najlepsze Zdjęcia otrzymuje
Grzegorz Paprzycki za film pt. „Mój kraj taki piękny”

Nagrodę Stowarzyszenia Ośla Ławka „łOŁ!” otrzymuje
Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska za film pt. „Piach”

Nagrodę Specjalną Dyrektora Festiwalu „Rozenkranc” otrzymuje
Michał Ciechomski za film pt. „Uległość”

Nagrodę Publiczności „Poloniusz” otrzymuje
Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska za film pt. „Piach”

Gratulujemy!