Przejdź do treści

Trzy konkursy filmowe KAMERALNEGO LATA czekają na zgłoszenia

Rozpoczął się nabór do trzech konkursów filmowych odbywających się w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu. Podczas festiwalu zostaną także przyznane nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Do Konkursu Głównego można zgłaszać krótkometrażowe filmy do 40 minut, wyprodukowane przez zawodowych twórców filmowych lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Filmy wybrane w wyniku selekcji powalczą o Nagrodę Główną – ZŁOTEGO ŁUCZNIKA.

Filmy można zgłaszać także do Konkursu Filmów Niezależnych – sekcji przeznaczonej dla wszystkich filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. Te filmy także powinny trwać do 40 minut.

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK koncentruje się na promocji filmowców początkujących i amatorów oraz prezentacji filmów krótkometrażowych, które nie mieszczą się w standardowej klasyfikacji gatunkowej. Filmy nie mogą być dłuższe, niż 15 minut.

Zgłoszenia
Regulaminy poszczególnych sekcji konkursowych znajdują się na stronie internetowej Kameralnego Lata. Filmy do każdego z trzech konkursów, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesyłać do dnia 16 maja 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie „FILMFORUM”
ul. Mińska 25 – bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie:
www.kameralnelato.pl


Od 9 lat Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO są ważnym punktem w kalendarzu radomskich imprez kulturalnych. To największe cykliczne wydarzenie tego typu w tym mieście. W przystępny i oryginalny sposób rozpowszechnia polską kulturę filmową, znajdującą liczne grono odbiorców w całym kraju. Prezentuje filmy krótkometrażowe, także niezależne, autorstwa młodych reżyserów. W programie festiwalu co roku znajdują się także otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji.

KAMERALNE LATO to także jedyny w Polsce festiwal filmowy organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Impreza jest niezwykle mocno osadzona w mieście i regionie, powstaje w kooperacji z Miastem Radom, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, ROSA SA, kinem HELIOS, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a także z licznymi firmami i organizacjami kulturalnymi i filmowymi.

Głównymi mecenasami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna.

9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku.

KAMERALNE LATO 2016

Organizator: FILMFORUM • Współorganizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu;
ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisko Twórczych • Partnerzy: Miasto Radom; Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej; Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji • Sponsor: ROSA Spółka Akcyjna • Partner logistyczny: Mercedes – Benz Zeszuta sp. z o. o. • Partnerzy Edukacyjni: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie; Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zadanie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej