Przejdź do treści

FILMOFFO w Opolu Lubelskim po raz 10 wręczy statuetkę Złotego Jeża

W dniach 24 – 25 lutego odbędzie się 10. Festiwal Kina Offowego FILMOFFO.

Głównym punktem programu jest konkurs filmów niezależnych walczących o nagrodę pieniężną oraz statuetkę Złotego Jeża przyznawaną przez festiwalową publiczność. Wśród filmów konkursowych są zarówno filmy fabularne jak i dokumenty i animacje. Etiudy studenckie i filmy amatorskie. Podczas festiwalu odbywają się panele dyskusyjne z twórcami filmów którzy osobiście opowiadają o swoich produkcjach i spotykają się z publicznością. Wydarzenie należy do grona festiwali promujących polskie kino niezależne i jest uprawniony do przyznawania nominacji do Nagród im. Jana Machulskiego.

W tegorocznym konkursie wystartuje 16 filmów, pośród których znajdują się obrazy nagradzane na festiwalach, m.in. „Szczękościsk:, reż. Kordian Kądziela – nagrodzony na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie Młodego Kina, „Lokatorki”, reż. Klara Kochańska – wyróżnione lub nagrodzone na kilkunastu festiwalach w Polsce i za granicą oraz odznaczone Brązowym Medalem w w kategorii: Foreign Narrative w rywalizacji o Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar).

Wydarzeniem towarzyszącym 10. Festiwalu Kina Offowego FILMOFFO będzie m.in. wystawa „PROJEKT PLAKIAT” – plakaty autorstwa Maksa Bereskiego, który łączy swą pasję designerską z miłością do „ruchomego obrazu”. Uczestnicy festiwalu mogą także odświeżyć wspomnienia lub zasmakować po raz pierwszy klimatu starych gier komputerowych i arcadowych w Strefie RetroGrania.

Więcej informacji:

www.filmoffo.eu