CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji) jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

Definicja „niezależności” w przypadku festiwalu traktowana jest dosyć szeroko – w konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie. CINEMAFORUM to jednak nie tylko międzynarodowy konkurs filmowy, ale także wydarzenie ukazujące wielowymiarowość zjawiska, które określa się mianem kina niezależnego i tego, jak kształtuje się ono w poszczególnych częściach świata.

Jak co roku, w ramach festiwalu odbywają się także specjalistyczne warsztaty filmowe: MASTERCLASS – Szkoła Filmowania oraz pokazy filmów nominowanych do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. Offowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród (odbywającej się w trakcie festiwalu) wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku.

Stronę festiwalu: www.cinemaforum.pl.

Strona na Facebooku: cinemaforumfestival.