Przejdź do treści

CINEMAFORUM: Startuje nabór zgłoszeń na 11. Pokaz Niezależnych Teledysków

pokaz niezależnych teledysków

Od dziś można nadsyłać zgłoszenia na 11. Pokaz Niezależnych Teledysków. Organizatorzy czekają zarówno na profesjonalne filmy, jak i na klipy amatorskie i offowe.

Pokaz Niezależnych Teledysków to kultowe wydarzenie, które od 11 lat odbywa się w ramach CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie. Jak co roku, organizatorką i selekcjonerką przeglądu jest producentka imprez kulturalnych i współzałożycielka Stowarzyszenia FILMFORUM – Marta Karnkowska. Celem wydarzenia jest promocja teledysków jako rodzaju twórczej ekspresji, którą pomysłodawczyni pokazu nazywa najbardziej niezależną formą sztuki filmowej.

Teledysk nie podlega żadnym regułom (poza tą, że jest powiązany z utworem muzycznym, rzecz jasna), obejmuje wszelkie formy i gatunki, jakie tylko można sobie wyobrazić  – twierdzi Marta Karnkowska.

Stojąca za pokazem idea wolności artystycznej przekłada się na wymagania wobec zgłaszanych klipów. Do przeglądu można nadsyłać teledyski fabularne, animowane oraz videoarty. Obowiązuje też całkowita dowolność, jeśli chodzi o przynależność gatunkową teledysków, a swoje realizacje mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i filmowcy-amatorzy.

Od zawsze impreza ma specjalne miejsce dla filmów, które powstały zgodnie z ideą DIY (do it yourself), zarówno w odniesieniu do teledysków, jak i do muzyki, którą ilustrują – komentuje organizatorka.

Teledyski można zgłaszać do 10 października 2022 roku, wypełniając zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

Wyniki selekcji zostaną ogłoszone na stronie CINEMAFORUM i za pośrednictwem mediów społecznościowych imprezy. Pokaz Niezależnych Teledysków odbędzie się 6 listopada 2022 roku w kinie Atlantic.

***

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.