Przejdź do treści

2023: Rafał Garnecki za film „Przepustka”

NAGRODA W KATEGORII:

PRZEPUSTKA
reżyseria: Karolina Węglorz-Zima
produkcja: Studio Munka / 2023
czas: 23 min.

Maks wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia, bo chce pojechać na casting do programu telewizyjnego. W podróż, w którą wyrusza, postanawia zabrać swojego młodszego brata Kamila.

Karolina Węglorz-Zima

Reżyserka, scenarzystka. Od kilkunastu lat związana z telewizją, gdzie obecnie jako reżyser montażu pracuje przy największych reality shows. W 2016 roku ukończyła kurs reżyserski „Studio Prób” w Wajda School. To tam właśnie powstał tekst do jej debiutu reżyserskiego „Przepustka”. Zaangażowana społecznie, w latach 2019 i 2020 współtworzyła spoty społeczne dla Fundacji Gajusz w ramach kampanii społecznej 1%.


Rafał Garnecki

Aktor nieprofesjonalny, naturszczyk. Pochodzi z Grochowa. Przygodę z aktorstwem zaczął jako dziecko. Debiutował rolą Damiana w 2010 roku w krótkometrażowym filmie „Glasgow” (reż. Piotr Subbotko). Później mogliśmy go zobaczyć w takich filmach jak „Psubrat” (reż. Maria Zbąska), „Agnieszka” (reż. Tomasz Emil Rudzik) czy „Zgoda” (reż. Maciej Sobieszczański). Jego gra aktorska jest naturalna i prawdziwa. Dużo czerpie z osobistego doświadczenia.