Przejdź do treści

2023: Marcin Sucharski za film „Koniki na biegunach”

NAGRODA W KATEGORII:

KONIKI NA BIEGUNACH
reżyseria: Marcin Lesisz
produkcja: Studio Munka / 2022
czas: 30 min.

Niepełnosprawna umysłowo Ewa, by przepracować traumy i pełną skrywanych żali więź z matką, tworzy lalki oraz snuje bajkowe opowieści, czerpiące z jej niebajkowej biografii. Sekwencje animowane dają wgląd w jej bogatą wyobraźnię i sposób patrzenia na chorobę.

Marcin Lesisz

Absolwent kierunku operatorskiego w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.  Jego autorski film „Goran The Camel Man” był prezentowany na festiwalach w kraju i za granicą, zdobywając szereg nagród. Producent oraz autor zdjęć do krótkometrażowego filmu fabularnego „Rykoszety”. Pracował również jako autor zdjęć oraz operator kamery przy spotach, filmach dokumentalnych, reportażach i serialach telewizyjnych dla stacji TVN, Canal+ i TVP.


Marcin Sucharski

Montażysta filmowy, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, autor montażu szeregu nagradzanych filmów w kraju i zagranicą. Doktor sztuki, absolwent montażu filmowego PWSFTviT w Łodzi. Obecnie wykładowca na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Autor muzyki do dwóch filmów pełnometrażowych: „Magdalena”, reż. F. Gieldon oraz „Bezdroża”, reż. M. Lypinski. Za muzykę do „Magdaleny” otrzymał nominację do nagrody Grand Prix Komeda w 2022 roku. W lutym 2023 roku wydał swój debiutancki album muzyczny, pt. Kilka kroków w głąb albo Musica Mundana. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Requiem Records.