Przejdź do treści

2023: Magdalena Prosuł za film „Alkibiades”

NAGRODA W KATEGORII:

ALKIBIADES
reżyseria: Robert Kwilman
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Tealtralna / 2022
czas: 28 min.

Starając się o przyjęcie na zajęcia z filozofii starożytnej, Lidia spotyka rywalkę, Hanię, z którą walczy o uznanie profesora.

Robert Kwilman

Absolwent wydziału filmoznawstwa na Uniwersytecie Paris VII Denis Diderot, 2011, filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, 2015 oraz reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej, 2022. Współautor scenariusza do filmu fabularnego “U311 Cherkasy”, z premierą na festiwalu filmowy w Odessie w 2019 roku. Jego filmy były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce i za granica w tym: Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Brussels Short Film Festival, Premier Plans oraz Poitiers Film Festival we Francji.


Magdalena Prosuł

Absolwentka aktorstwa dramatycznego w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wystąpiła w takich spektaklach jak: „Prawdziwy norweski black metal” (reż. Marcin Liber), „Ćwiczenia z Wesela” (reż. Wojciech Malajkat), „Brak scenariusza na 8 aktorów” (reż. zbiorowa). Za rolę w filmie „Alkibiades” została wyróżniona na Solanin Film Festiwalu w Nowej Soli 2023 oraz na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie 2023.