Przejdź do treści

2023: Daniel Le Hai za film „Funeralia”

NAGRODA W KATEGORII:

FUNERALIA
reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński
produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego / 2022
czas: 16 min.

K (Piotr Głowacki) chce zostać grabarzem, dlatego jedzie na konkurs kopania grobów. Wybiera się na niego wraz z prochami matki, która ciągle mu „towarzyszy”. K nie wie, że zawody są już dawno „ustawione” i wygrać je może tylko kuzyn Klamma – tajemniczego organizatora konkursu. W trakcie zawodów zakochuje się w miejscowej piękności (Adrianna Mrowiec), recytującej poezję funeralną. Aby zaimponować jej i selekcjonerom z pobliskich domów pogrzebowych, kopie swój dół w okolicznościach nie całkiem fair play. Wygrywa, chociaż nie powinien.

Bartłomiej Błaszczyński

Aktor Teatru Śląskiego (ponad 35 ról teatralnych), reżyser teatralny (jego spektakl „Staś i zła noga” został wyróżniony na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych) i filmowy (dokument „Seal Story” został zaproszony na festiwale Prix Europa, Doc Against Gravity, ZOOM Zbliżenia, Monstrale Film Festival), student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.


Daniel Le Hai

Student V roku realizacji obrazu filmowego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych AKRF FOSA, Bydgoskiej Kroniki Filmowej BKF, absolwent Przedszkola filmowego w szkole Wajdy. Autor zdjęć i reżyser filmów amatorskich, etiud studenckich i teledysków.