Przejdź do treści

2022:
Alan Zejer
za film „KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM”, reż. Maria Ornaf

NAGRODA W KATEGORII:

KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM
reżyseria: Maria Ornaf
produkcja: Fundacja Filmowa Lumisenta / 2022
czas: 28 min.

Trzynastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwiema rodzinami – biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobie pierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.

Alan Zejer

Absolwent kierunku Montaż Filmowy PWSFTViT w Łodzi. Dwukrotny laureat nagrody Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za najlepszy montaż w 2022 roku za film Kiedy Obróci się Dom w reżyserii Marii Ornaf. Montażysta filmów fabularnych, dokumentalnych, teledysków, reklam i form eksperymentalnych. Debiutował jako montażysta w 2016 roku filmem Kryształowa Dziewczyna w reżyserii Artura Urbańskiego, który miał premierę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Montażysta filmu Lekcja Miłości (reż. Katarzyna Mateja, Małgorzata Goliszewska) nominowanego do Polskiej Nagrody Filmowej. Za montaż filmu Synek (reż. Paweł Chorzępa) nominowany do nagrody im. Jana Machulskiego. Współautor montażu filmu Pierwsze Lato Końca Świata (reż. Nastazja Gonera) nominowanego do Studenckiego Oscara i nagrodzonego Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Montażysta filmu Chleb i Sól (reż. Damian Kocur), który zdobył nagrodę specjalną Jury w sekcji Orizzonti na Festiwalu Filmowym w Wenecji.