Przejdź do treści

2018:
Magdalena Chowańska
za film „NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER”, reż. Aleksandra Terpińska

NAGRODA W KATEGORII:

NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER
reżyseria: Aleksandra Terpińska
produkcja: Studio Munka SFP / 2017
czas: 30 min.

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

Magdalena Chowańska

Absolwentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji, Uniwersytetu Śląskiego, jak również Montażu filmowego na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Montażystka wielu teledysków, reklam, a także wielu nagradzanych filmów krótko- i pełnometrażowych. Między innymi: „Najpiękniejsze fajerwerki ever” reż. Aleksandra Terpińska, „Szczękościsk” , „Fusy” w reżyserii Kordiana Kądzieli, „Chłopcy z motylkami” reż. Marcin Filipowicz, „Atlas” reż. Maciej Kawalski.

W 2015 roku zrealizowała swój pełnometrażowy debiut fabularny – „Baby Bump” w reż. Kuby Czekaja. W 2018 roku zmontowała trzy filmy pełnometrażowe: „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza, „Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika, jak również „Fisheye” w reżyserii Michała Szcześniaka. Obecnie pracuje nad mikrobudżetem „Komers” w reżyserii Dawida Nickla oraz pełnometrażowym debiutem Aleksandry Terpińskiej pt. „Inni Ludzie”.

Otrzymała nagrodę indywidualną na Montaż Film Festiwal w kategorii Montaż Fabularny za film „Szczękościsk”.