Przejdź do treści

2014:
Julia Kolberger
za film „Mazurek”

NAGRODA W KATEGORII:

MAZUREK

reżyseria: Julia Kolberger
scenariusz: Julia Kolberger
zdjęcia: Jakub Giza
montaż: Andrzej Dąbrowski

produkcja: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich / 2013
czas: 31 min.

Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.

kolberger

Julia Kolberger

Urodzona w 1978, w Warszawie. Studiowała filologię angielską, filmoznawstwo i lingwistykę stosowaną w Tours i w Paryżu. Jest absolwentką reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Dotychczas zrealizowała etiudy: „Mi mama nie przeszkadza” (dok.,2005) „Powiedz mi coś jeszcze” (fab., 2006) „Przez dotyk” (dok., 2007) „Trening” (fab., 2008) „Jutro mnie tu nie będzie” (fab, 2010) – 28 minut (film dyplomowy w PWSFTviT) „Trening” otrzymał Grand Prix na Łodzią po Wiśle 2008. „Jutro mnie tu nie będzie” zdobyło m.in. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kustendorf w Serbii, Złotą Kijankę na Camerimage 2010, Nagrodę Specjalną w konkursie „Młode Kino Polskie” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, I miejsce na NYPFF i III Nagrodę na Łodzią po Wiśle 2010.
Mazurek otrzymał m.in. II miejsce na festiwalu Küstendorf w Serbii (2014), Nagrodę Specjalną w Konkursie Młodego Kina podczas 38. Gdynia – Film Festiwal, 2013, Nagrodę za krótkometrażowy film fabularny na festiwalu Młodzi i Film”- Koszalin 2013, jak i Główną nagrodę w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Kazimierz Dolny 2013. Obecnie reżyserka pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego debiutu fabularnego.