Przejdź do treści

2008:
„52 procent”
reż. Rafał Skalski

NAGRODA W KATEGORII:

52 PROCENTY

reżyseria: Rafał Skalski
scenariusz: Rafał Skalski
zdjęcia: Jakub Giza
montaż: Cecylia Pacura

produkcja: Eureka Media, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź), Telewizja Polska – TVP Kultura  / 2008
czas: 7 min.

Ałła bardzo chce zostać baletnicą. Po raz kolejny próbuje dostać się do słynnej Rosyjskiej Akademii Baletu im. Waganowej w Sankt Petersburgu. Egzaminy wstępne są dla niej wyjątkowo ciężkie. Ałła musi dodatkowo ćwiczyć, by wydłużyć sobie nogi, gdyż jej proporcje nie są właściwe. 52 % to idealny stosunek długości nóg no wzrostu.

skalski

Rafał Skalski

Ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, w czasie których zrealizował kilka etiud krótkometrażowych. Jego dokumentalny debiut, „52 procent” zdobył Złotego Lajkonika podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego a także był kilkadziesiąt razy nagradzany i pokazywany na międzynarodowych festiwalach od Amsterdamu przez Toronto, Londyn, Hong Kong po Vancouver. Kolejne filmy dokumentalne – „Dziewczyny” oraz „Kochankowie” kontynuowały objazd po festiwalach. Jego ostatnim projektem jest 30-minutowa fabuła „Zagraj ze mną”, wyprodukowana dla Studia Munka.