Przejdź do treści

2006:
Grzegorz Lipiec
za film „Dzień, w którym umrę”

NAGRODA W KATEGORII:

DZIEŃ, W KTÓRYM UMRĘ

reżyseria: Grzegorz Lipiec
scenariusz: Grzegorz Lipiec
zdjęcia: Jacek Katarzyński, Grzegorz Lipiec

montaż: Grzegorz Lipiec

produkcja: Stowarzyszenie Twórców Filmowych Sky Piastowskie / 2004
czas: 49 min.

Kolejne przykre przebudzenie, następny straszny dzień. Tabletka musująca, bolesna wizyta w toalecie – wiadomo, siedzący tryb życia, jedzenie w pośpiechu, stres to murowane hemoroidy grubo przed czterdziestką, pospieszne ablucje, długa podróż autobusem przez ponure miasto, wreszcie do obrzydzenia znajome drzwi w obskurnym zaułku. Koledzy już siedzą w małej klitce przed komputerami. Sztywni, niedospani, zmęczeni ludzie w garniturach, z mocno zaciśniętymi krawatami…

grzegorz

Grzegorz Lipiec

Studiuje zaocznie montaż w PWSFTviT w Łodzi i pracuje w Telewizji Przewodowej Zielona Góra jako montażysta TV. W 1990 roku wraz z kolegami z osiedla założył amatorską grupę filmową SKY PIASTOWSKIE, która na swoim koncie ma 11 produkcji fabularnych.
Nagrodzony za reżyserię film „0,5l” na Białostockim Festiwalu Filmów Fabularnych „PROJEKTOR’96”. Na tymże festiwalu film „0,5l” zdobył Grand Prix i nominację w kategoriach: montaż, zdjęcia, dźwięk, rola aktorska męska i kobieca. Film był również prezentowany w nurcie OFF przy festiwalu w Gdyni w 1997 roku, a także reprezentował polskie kino niezależne na Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Niezależnych „INDIES’98” w Pradze.