20 lutego rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – Zbliżenia w Jeleniej Górze.

Podczas oficjalnej inauguracji festiwalu odbędzie się koncert w Teatrze im. C.K. Norwida, gdzie wystąpi Możdżer Danielsson Fresco Trio.

W czterech sekcjach konkursowych wystartują filmy fabularne, dokumentalne, animacje oraz video-art. Bilety na projekcje konkursowe w cenie 5 zł za dzień dostępne są w miejscach wydarzeń oraz w ODK.

W programie pozakonkursowym festiwalu znalazł się szereg pokazów specjalnych, prezentujący produkcje polskie i zagraniczne, nagradzane na wielu festiwalach filmowych (m.in.: “Ja, Daniel Blake”, reż. Ken Loach; “Plac zabaw”, reż. Bartosz M. Kowalski; “Las, 4 rano”, reż. Jan Jakub Kolski) oraz ostatni film Andrzeja Wajdy “Powidoki”. Podczas festiwalu ZOOM-Zbliżenia z publicznością spotkają się m. in.: Piotr Dumała, Krzysztof Majchrzak, Anna Zamecka, Jan Hřebejk, Zbigniew Libera, Paweł Łoziński.

Program festiwalu obejmuje także wydarzenia edukacyjne – warsztaty dotyczące nowych mediów, Międzynarodowe Warsztaty Filmowe dla Młodych Twórców z Polski i Czech oraz międzynarodowa konferencja na temat finansowania i dystrybucji kina niezależnego w krajach wyszehradzkich.

Podczas Gali Finałowej 25 lutego o godzinie 19:00 zostaną ogłoszone werdykty jury konkursów filmowych oraz przyznane nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego. Wydarzenie uświetni projekcja kina niemego (“Światła wielkiego miasta”, reż. Charlie Chaplin) z muzyką na żywo w wykonaniu Piotr Domagała Trio. Uroczystość odbędzie się w Filharmonii Dolnośląskiej. Bilety w cenie 30 zł lub 50 zł do nabycia w Filharmonii Dolnośląskiej i Osiedlowym Domu Kultury.

Więcej informacji:
www.zoomfestival.pl