Przejdź do treści

15. Solanin Film Festiwal: Oto nominowani do Nagród im. Jana Machulskiego

solanin

15. edycja Solanin Film Festiwal za nami. Podczas gali finałowej ogłoszono nazwiska zwycięzców oraz twórców nominowanych do Nagród im. Jana Machulskiego w ramach 19. edycji projektu.

Jubileuszowa edycja festiwalu kina offowego w Nowej Soli dobiegła końca. Jury w składzie: reżyserka Beata Dzianowicz, aktorka Magdalena Koleśnik, reżyser i dyrektor festiwalu 3KinoFest w Pradze Vavřinec Menšl oraz aktor Miron Jagniewski wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach. Za najlepszy offowy dokument uznano „Sen wujka Vakho” w reżyserii Joanny Rój, za najlepszą offową fabułę – „Szczerość” w reżyserii Adama Porębowicza. W kategorii animacja zwyciężyła „Koniunkcja” w reżyserii Marty Magnuskiej. Natomiast jako najlepszy film niezależny nagrodzono obraz „Fabia” w reżyserii Karoliny Mazur. Jurorzy tradycyjnie przyznali też Grand Prix festiwalu. Główna nagroda powędrowała do rąk Marcina Lesisza za „Koniki na biegunach”.

Nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego na 15. Solanin Film Festiwal

Podczas ceremonii zamknięcia nie mogło zabraknąć także ogłoszenia nominacji do naszych nagród. Werdyktem solaninowego jury o Nagrody im. Jana Machulskiego powalczą w tym roku następujący twórcy:

w kategorii Najlepsza Reżyseria: Robert Kwilman – „Alkibiades”;

w kategorii Najlepszy Scenariusz: Emi Buchwald, Karol Marczak – „Piękna łąka kwietna” reż. Emi Buchwald;

w kategorii Najlepsze Zdjęcia: Sandro Wysocki -„Sen wujka Vakho”, reż. Joanna Rój;

w kategorii Najlepszy Montaż: Marcin Sucharski – „Koniki na biegunach”, reż. Marcin Lesisz;

w kategorii Najlepsza Aktorka: Magdalena Prosuł w „Alkibiades” reż. Robert Kwilman;

w kategorii Najlepszy Aktor: Dariusz Toczek w „Wróbel” reż. Marcin Janos Krawczyk;

w kategorii Najlepszy Dokument: „Koniki na biegunach”, reż. Marcin Lesisz;

w kategorii Najlepsza Animacja: „Koniunkcja”, reż. Marta Magnuska.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i przypominamy, że nazwiska zdobywców tegorocznych Nagród im. Jana Machulskiego poznamy już w listopadzie podczas gali finałowej festiwalu Cinemaforum.