Przejdź do treści

Zgłoś film na 12. SOLANIN FILM FESTIWAL 2020

Startuje z nabór filmów na 12. SOLANIN FILM FESTIWAL. Amatorzy, profesjonaliści oraz studenci szkół filmowych mogą już zgłaszać swoje fabuły, dokumenty i animacje do rywalizacji w trzech konkursach: niezależnym, offowym oraz animowanym.

Pula nagród 12. Solanina wynosi 5 000 zł, natomiast zdobywca GRAND PRIX otrzyma 3 000 zł. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Trwają zmiany w formule konkursu, które przybliża Dyrektor Solanin Film Festival, Konrad Paszkowski:

Kontynuujemy zmiany w solaninowych konkursach, które zapoczątkowaliśmy dwa lata temu. W tym roku zdecydowaliśmy się ograniczyć długość filmów w Konkursie Offowym i Animowanym do 45 minut. Ponownie liczymy na ambitne produkcje studentów i absolwentów polskich szkół filmowych, ale także pasjonatów, którzy tworzą swoje obraz poza mainstreamem. Konkurs Niezależny jest przeznaczony dla amatorów i samouków do 21 roku życia, a maksymalny czas trwania przesyłanych filmów nie może przekroczyć 20 minut. W konkursie Kina Animowanego rywalizować będą wspólnie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Drogą ewolucji Solanin stał się festiwalem z krótkometrażowymi konkursami, ale nie zapominamy o pełnych metrażach i mamy nadzieję, że w przyszłości udam się uruchomić Konkurs Debiutów.

Nie pieprząc już więcej — jak zawsze liczymy na Wasze wsparcie w offowej misji Solanina i mocne DOSOLENIE W KINIE!

Na filmy Solanin czeka do 30 kwietnia 2020 roku!

KONKURS NIEZALEŻNY

 • Konkurs Niezależny przeznaczony jest dla młodych samouków, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.
 • Wiek reżysera w momencie premiery filmu nie może przekroczyć 21 lat.
 • Konkursu Niezależnego można zgłaszać krótkie filmy fabularne, dokumentalne lub eksperymentalne formy.
 • Do Konkursu Niezależnego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 20 minut.

KONKURS OFFOWY

 • Konkurs Offowy przeznaczony jest dla wszystkich twórców: niezależnych, amatorów, grup filmowych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, które realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 45 minut.
 • Do Konkursu Offowego można zgłaszać filmy bez ograniczeń wiekowych.

KONKURS ANIMOWANY

 • Konkurs Animowany przeznaczony jest dla wszystkich twórców: niezależnych, amatorów, grup filmowych, studentów i absolwentów szkół filmowych oraz profesjonalnych grup filmowych, które realizują filmy przy współpracy ze szkołą, PISFem bądź dużym wsparciem sponsorskim.
 • Do Konkursu Animowanego można zgłaszać film, którego długość nie przekracza 45 minut.
 • Do Konkursu Animowanego można zgłaszać filmy bez ograniczeń wiekowych.

12. Solanin Film Festiwal odbędzie się w Nowej Soli w dniach 19-23 sierpnia 2020 roku. Festiwal wypełniony będzie niezależnymi produkcjami z Polski, Europy i świata. Poza konkursami filmowymi odbędą się liczne imprezy towarzyszące artystyczne oraz sportowe. Festiwal przyznaje również MOCNEGO SOLANINA nagrodę dla uznanych twórców bezkompromisowego kina. W poprzednich edycjach statuetką wyróżnieni zostali Wojciech Smarzowski, Marek Koterski, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Ryszard Bugajski.

Podczas festiwalu przyznane zostaną również nominacje do Nagród Jana Machulskiego.

Informacje dodatkowe:
ZGŁOŚ FILM na 12. Solanin Film Festiwal
Regulamin Zgłaszania Filmu
Informacje o Konkursach
O Festiwalu