Przejdź do treści

11. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA startuje 21 marca

opla

Już po raz jedenasty Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zaanimuje wiosnę w kraju położonym między Bałtykiem, a Karpatami i między Odrą, a Bugiem. W ramach festiwalu zostaną przyznane nominacje do 19. edycji Nagród im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy film animowany”.

Po latach pandemii O!PLA wraca na swoje tory i tradycyjnie odbywać się będzie w całej Polsce. W dniach 21.03 – 30.04 2023 zawita do 75 miejscowości na terenie naszego kraju.

Podstawą O!PLA są trzy konkursy (Teraz Dzieci Mają Głos!, Teraz My!, Konkurs Główny), w których jedynymi juror(k)ami są sami widzowie w różnym wieku. Bardzo ważnym elementem festiwalu są także rozmowy online z twórcami – O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU…, które odbywają się przez cały czas jego trwania i są dostępne dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają również na wydarzenia towarzyszące i warsztaty animacji.

O!PLA z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskiej animacji od 2013 roku. Dzięki współpracy i zaangażowaniu lokalnych organizatorów w ciągu dekady stała się największym w Polsce festiwalem animacji (nie tylko filmowej). Więcej o O!PLA możecie przeczytać na stronie festiwalu www.polskaanimacja.pl. Tam też znajdziecie MAPĘ O!PLA 2023.