Nominacje 2014:

w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Wojciech Jagiełło za film „Zasady gry”
  • Julia Kolberger za film „Mazurek”
  • Kuba Zubrzycki za film „Terminal”
  • Tomasz Jeziorski za film „Obóz”
  • Bartek Ignaciuk za film „Chomik”
  • Bartek Tryzna za film „Franek”
  • Patryk Jurek za film „Vocuus”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Julia Kolberger za film „Mazurek”, reżyseria Julia Kolberger
  • Jakub Pączek za film „128. Szczur”, reżyseria Jakub Pączek
  • Jędrzej Bączyk za film „Kojot”, reżyseria Jędrzej Bączyk
  • Agata Rudniewska i Patryk Jurek za film „Vocuus”, reżyseria Patryk Jurek
  • Bartek Ignaciuk za film „Chomik”, reżyseria Bartek Ignaciuk
  • Marcin Mikulski za film „Leon i Barbara”, reżyseria Marcin Mikulski

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Artur Sienicki za film „Odwiedziny”, reżyseria Matej Bobrik
  • Weronika Bilska za film „Smutne potwory”, reżyseria Justyna Tafel
  • Filip Drożdż za film „Terminal”, reżyseria Kuba Zubrzycki
  • Adam Palenta za film „Życie stylem dowolnym”, reżyseria Adam Palenta

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Stefan Paruch za film „Zasady gry”, reżyseria Wojciech Jagiełło
  • Grzegorz Zariczny za film „Nasza zima zła”, reżyseria Grzegorz Zariczny
  • Katarzyna Śpioch za film „Pocałunek”, reżyseria Filip Gieldon
  • Przemysław Chruścielewski za film „Chomik”, reżyseria Bartek Ignaciuk
  • Mathias Mezler za film „De Facto”, reżyseria Mathias Mezler

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Kinga Preis za film „Mazurek”, reżyseria Julia Kolberger
  • Lidia Olszak za film „Nasza zima zła”, reżyseria Grzegorz Zariczny
  • Agnieszka Żulewska za film „Pocałunek”, reżyseria Filip Gieldon
  • Ewa Szykulska za film „Ludzie normalni”, reżyseria Piotr Złotorowicz

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Tomasz Schuchardt za film „Zasady gry”, reżyseria Wojciech Jagiełło
  • Rafał Fudalej za film „Żar”, reżyseria Bartosz Kruhlik
  • Michał Kopczyński za film „Kojot”, reżyseria Jędrzej Bączyk
  • Maciej Stuhr za film „Vocuus”, reżyseria Patryk Jurek – 2 nominacje

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Księżniczka i mur”, reżyseria Małgorzata Kozera
  • „Sonda o kobietach”, reżyseria Mateusz Głowacki
  • „Obóz”, reżyseria Tomasz Jeziorski
  • „Dom”, reżyseria Dorota Pietrus, Bogdan Lęcznar

 

w kategorii „Najlepszy film animowany”

  • „Tajemnica góry Malakka”, reżyseria Jakub Wroński
  • „Konstruktor”, reżyseria Tessa Moult- Milewska
  • „Drwal”, reżyseria Paweł Dębski
  • „Dobro piękno prawda”, reżyseria Balbina Bruszewska

 

Protokół Komitetu Organizacyjnego Nagród Polskiego Kina Niezależnego

1.            Komitet Organizacyjny unieważnia nominacje dla filmu „Potwór” w reż. Piotra Ryczko w kategoriach: „Najlepsze Zdjęcia”, „Najlepszy Montaż” przyznane w ramach 6. SOLANIN Film Festiwal w Nowej Soli oraz 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze.

2.            Komitet Organizacyjny unieważnia nominację dla filmu „Święto zmarłych” w reż. Aleksandry Terpińskiej w kategorii „Najlepsza Aktorka” przyznanej w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego „QUEST EUROPE” w Zielonej Górze.

3.            Komitet Organizacyjny unieważnia nominację dla filmu „Idziemy na wojnę!” w reż. Krzysztofa Kasiora w kategorii „Najlepszy Aktor” przyznanej w ramach  6. SOLNANIN  Film Festiwal w Nowej Soli.

Filmy te uzyskały nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego w edycji 2013 i zgodnie z regulaminem nie mogą być ponownie nominowane.

4.            Komitet Organizacyjny unieważnia nominacje dla filmu „Vocuus” w reż. Patryka Jurka w kategorii „Najlepszy Film” przyznanej w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze.

Film ten uzyskał nominację w kategorii, do której automatycznie nominowane są wszystkie filmy edycji 2014. Decyzją Komitetu Organizacyjnego w tym wypadku jest przyznanie nominacji filmowi „Vocuus” w kategorii „Najlepsza Reżyseria”.

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005