w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Sylwester Jakimow za film „Koleżanki”
  • Paweł Jóźwiak-Rodan za film „Agnieszki tu nie ma”
  • Mateusz Głowacki za film „Ryszard”
  • Mateusz Głowacki za film „Kiedy ranne wstają zorze”
  • Piotr Ryczko za film „Potwór”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Paweł Ziemilski i Wojciech Ziemilski za film „Szwedzka robota”, reżyseria Paweł Ziemilski
  • Iwo Kondefer za film „Wszystko”, reżyseria Iwo Kondefer
  • Aleksandra Terpińska za film „Nocna wizyta”, reżyseria Piotr Chrzan 

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Nicolas Villegas Hernandez za film „Potwór”, reżyseria Piotr Ryczko – 2 nominacje
  • Patryk Jordanowicz za film „Podróż z bagażem podręcznym”, reżyseria Arkadiusz Biedrzycki
  • Kuba Pietrzak za film „Tu gdzie jestem”, reżyseria Kuba Pietrzak
  • Bartosz Bieniek za film „Święto zmarłych”, reżyseria Aleksandra Terpińska

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Filip K. Kasperaszek za film „Szwedzka robota”, reżyseria Paweł Ziemilski
  • Grzegorz Szczepaniak za film „Póki wilk syty”, reżyseria Olga Kałagate
  • Tymoteusz Wiskirski za film „3 dni wolności”, reżyseria Łukasz Borowski
  • Cezary Kowalczuk i Piotr Ryczko za film „Potwór”, reżyseria Piotr Ryczko

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Joanna Trzepiecińska za film „Notoryczni debiutanci”, reżyseria Justyna Nowak
  • Martyna Peszko za film „Póki wilk syty”, reżyseria Olga Kałagate
  • dla zespołu aktorskiego w filmie „Kiedy ranne wstają zorze”, reżyseria Mateusz Głowacki
  • Marta Ścisłowicz za film „Strona A”, reżyseria Jakub Pączek

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Tomasz Schuchardt za film „Idziemy na wojnę!”, reżyseria Krzysztof Kasior
  • Marek Kossakowski za film „Barbakan”, reżyseria Bartłomiej Żmuda
  • dla zespołu aktorskiego w filmie „Kiedy ranne wstają zorze”, reżyseria Mateusz Głowacki
  • Jarosław Gajewski za film „Nocna wizyta”, reżyseria Piotr Chrzan

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Kiedyś będziemy szczęśliwi”, reżyseria Paweł Wysoczański
  •  „3 dni wolności”, reżyseria Łukasz Borowski
  •  „Gdzie jest Sonia”, reżyseria Radka Franczak

 

w kategorii „Najlepszy film animowany”

  • „Droga na druga stronę”, reżyseria Anca Damian
  • „Porozmawiaj z nim”, reżyseria Agata Prętka
  • „Zgrzyt”, reżyseria Michał Mróz
  • „Dróżnik”, reżyseria Piotr Szczepanowicz

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005