w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Magnus Arnesen za film „Zaśpiewaj mi do snu”
  • Krzysztof Szafraniec za film „Wino”
  • Tomasz Jurkiewicz za film „Gdyby ryby miały głos” – 2 nominacje
  • Piotr Bernaś za film „Paparazzi”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Grzegorz Jaroszuk za film „Opowieści z chłodni”, reżyseria Grzegorz Jaroszuk
  • Natalia Brożyńska za film „Drżące trąby”, reżyseria Natalia Brożyńska
  • Magnus von Horn za film „Bez śniegu”, reżyseria Magnus von Horn
  • Natalia Kostenko i Antoni Syrek-Dąbrowski za film „Koniec świata”, reżyseria Natalia Kostenko

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Marcin Władyniak za film „Opowieści z chłodni”, reżyseria Grzegorz Jaroszuk
  • Filip Cichecki za film „Czwarty człowiek”, reżyseria Krzysztof Kasior
  • Ita Zbroniec-Zajt za film „Urodziny”, reżyseria Jenifer Malmqvist
  • Kacper Fertacz za film „Gdyby ryby miały głos”, reżyseria Tomasz Jurkiewicz
  • Karol Stadnik za film „Popatrz na mnie”, reżyseria Katarzyna Jungowska

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Max Arehn za film „Bez śniegu”, reżyseria Magnus von Horn
  • Wojciech Wikarek za film „Jubilatki”, reżyseria Wojciech Wikarek
  • Cezary Grzesiuk za film „Klajmax”, reżyseria Grażyna Trela
  • Justyna Król za film „Zabawy dziecięce”, reżyseria Olga Kałagate

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Irena Jun za film „Portret z pamięci”, reżyseria Marcin Bortkiewicz
  • Sylwia Juszczak za film „Znikniecie”, reżyseria Bartosz Kruhlik
  • Maria Seweryn za film „Koniec świata”, reżyseria Natalia Kostenko
  • Ewa Szykulska za film „Gdyby ryby miały głos”, reżyseria Tomasz Jurkiewicz

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Wojciech Solarz za film „Odwyk”, reżyseria Krzysztof Jankowski
  • Łukasz Chrzuszcz za film „Gdyby ryby miały głos”, reżyseria Tomasz Jurkiewicz

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Spacer”, reżyseria Aneta Kopacz i Paweł Popko
  • „Takie życie”, reżyseria Daniel Zieliński – 2 nominacje
  • „Ubierz mnie”, reżyseria Małgorzata Goliszewska

 

w kategorii „Najlepsza animacja”

  • „Wino”, reżyseria Krzysztof Szafraniec
  • „Protozoa”, reżyseria Anita Kwiatkowska-Naqvi
  • „Rosa Alba”, reżyseria Beniamin Szwed
NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005