w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Marcin Maziarzewski za film „Brzydkie słowa”
  • Paweł Jóźwiak-Rodan za film „Osiem9”
  • Bartosz Warwas za film „MC. Człowiek z winylu”
  • Tomasz Matuszczak za film „Ogrodzenie”
  • Krzysztof Szot za film „Wyłączność”
  • Kuba Czekaj za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”
  • Kuba Czekaj za film „Twist&Blood”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Kuba Czekaj za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reżyseria Kuba Czekaj – 2 nominacje
  • Piotr Sułkowski za film „Pobaw się ze mną”, reżyseria Piotr Sułkowski
  • Rafał Samusik za film „Real”, reżyseria Rafał Samusik
  • Krzysztof Szot za film „Wyłączność”, reżyseria Krzysztof Szot
  • Paweł Jóźwiak-Rodan i Łukasz Ludkowski za film „Osiem9”, reżyseria Paweł Jóźwiak-Rodan

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Kacper Fertacz za film „Wyłączność”, reżyseria Krzysztof Szot – 2 nominacje
  • Marcin Władyniak za film „Triathlon”, reżyseria Bartosz Warwas
  • Marcin Władyniak i Ernest Wilczyński za film „MC. Człowiek z winylu”, reżyseria Bartosz Warwas
  • Weronika Bilska za film „Brzydkie słowa”, reżyseria Marcin Maziarzewski
  • Andrzej Wojciechowski za film „Hanoi-Warszawa”, reżyseria Katarzyna Klimkiewicz
  • Adam Palenta za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reżyseria Kuba Czekaj

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Daniel Gąsiorowski za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reżyseria Kuba Czekaj
  • Rafał Stós za film „Osiem9”, reżyseria Paweł Jóźwiak-Rodan – 2 nominacje
  • Marcin Konarzewski za film „Moja biedna głowa”, reżyseria Adrian Panek
  • Przemysław Chruścielewski za film „Brzydkie słowa”, reżyseria Marcin Maziarzewski
  • Cecylia Pacura za film „Triathlon”, reżyseria Bartosz Warwas

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Mirosława Lombardo za film „Pomiędzy”, reżyseria Anna Kasperska, Michał Stenzel
  • Karolina Chapko i Paulina Chapko za film „Polska nowela filmowa”, reżyseria Dorota Lamparska
  • Michalina Rodak za film „Ogrodzenie”, reżyseria Tomasz Matuszczak
  • Iwona Bielska za film „Nędza”, reżyseria Filip Rudnicki
  • Julia Kijowska za film „Jutro mnie tu nie będzie”, reżyseria Julia Kolberger

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Grzegorz Mielczarek za film „Brzydkie słowa”, reżyseria Marcin Maziarzewski – 4 nominacje
  • Maciej Nawrocki za film „Noc życia”, reżyseria Antoni Królikowski
  • Przemysław Bluszcz za film „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reżyseria Kuba Czekaj

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Szczęściarze”, reżyseria Tomasz Wolski – 2 nominacje
  • „Spacer z przewodnikiem”, reżyseria Maciej Cendrowski
  • „Miodowy miesiąc”, reżyseria Grzegorz Krawiec
  • „10 lat do Nashville”, reżyseria Katarzyna Trzaska
  • „MAMA, TATA, BÓG I SZATAN”, reżyseria Paweł Jóźwiak-Rodan
  • „W drodze”, reżyseria Paweł Wysoczański

 

w kategorii „Najlepsza animacja”

  • „Wujek”, reżyseria Maciej Sznabel – 2 nominacje
  • „Teza”, reżyseria Tomasz Cechowski
  • „The Box”, reżyseria Szymon Erdmański

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005