w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Anna Jurkiewicz, Andrzej Ellert za film „Bug’s Race”
  • Jarosław Sztandera za film „Luksus”
  • Grzegorz Muskala za film „Mein Vater Schlaft”
  • Tomasz Suski za film „All secrets” – 2 nominacje

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Dawid Kowalewicz i Krzysztof Jankowski za film „Ego”, reżyseria Krzysztof Jankowski
  • Anna Jurkiewicz, Andrzej Ellert za film „Bug’s Race”, reżyseria Anna Jurkiewicz, Andrzej Ellert
  • Barbara Białowąs za film „Moja nowa droga”, reżyseria Barbara Białowąs
  • Edyta Sewruk za film „Wstyd”, reżyseria Edyta Sewruk
  • Tomasz Suski, Hugh Farrell, Andrew Kerr za film “All secrets”, reżyseria Tomasz Suski
  • Jan Kwieciński za film „Incydent”, reżyseria Jan Kwieciński

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Andrzej Wolf za film „Czego nikt nie wie”, reżyseria Maciej Prykowski
  • Malte Rosenfeld za film „Druciki”, reżyseria Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin
  • Krzysztof Gawałkiewicz oraz Piotr Materna za film „8 w poziomie”, reżyseria Grzegorz Lipiec
  • Michał Dąbal za film „Pralnia”, reżyseria Michał Dąbal
  • Konstanty Kulik i Tomasz Kozik za film „W poszukiwaniu legendy”, reżyseria Konstanty Kulik
  • Tomasz Suski za film “All secrets”, reżyseria Tomasz Suski

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Michał Dąbal za film „Pralnia”, reżyseria Michał Dąbal
  • Michał Zakrocki za film „Pętla”, reżyseria Michał Zakrocki
  • Grzegorz Lipiec za film „8 w poziomie”, reżyseria Grzegorz Lipiec
  • Zbigniew Niciński za film „Babcia wyjeżdża”, reżyseria Tomasz Jurkiewicz
  • Krzysztof Jankowski i Michał Gutowski za film „Ego”, reżyseria Krzysztof Jankowski
  • Grzegorz Gołdowski za film „Szpulkowo-taśmowy”, reżyseria Grzegorz Gołdowski

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Aleksandra Bednarz za film „Druciki”, reżyseria Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin
  • Roma Gąsiorowska za filmy „Moja nowa droga”, reżyseria Barbara Białowąs
    oraz „Wiem kto to zrobił”, reżyseria Jan P. Matuszyński
  • Kornelia Angowska za film „Filiżanki Yoko Ono”, reżyseria Andrzej Mańkowski
  • Maria Niklińska za film „Czarny”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
  • Shakti Edwards za film „All secrets”, reżyseria Tomasz Suski

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Marcin Kabaj za film „Konsumenci”, reżyseria Hubert Gotkowski
  • Michał Sitarski za film „Moja nowa droga”, reżyseria Barbara Białowąs
  • Miłogost Reczek za film „Wstyd”, reżyseria Edyta Sewruk
  • Mateusz Damięcki za film „Czarny”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
  • Adam Uryniak za film „8% z niczego”, reżyseria Przemysław Filipowicz

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Jutro…”, reżyseria Bartosz Kruhlik
  • „Droga do szołbiznesu”, reżyseria Marek Kosowiec
  • „7109 KM, reżyseria Marcin Filipowicz
  • „W poszukiwaniu legendy”, reżyseria Konstanty Kulik
  • „Boisko”, reżyseria Dominik Krawczyk

 

w kategorii „Najlepsza animacja”

  • „Bug’s race”, reżyseria Anna Jurkiewicz, Andrzej Ellert
  • „Zupełnie inna historia”, reżyseria Paweł Dębski
  • „Ucieczka”, reżyseria Monika Kuczyniecka
  • „1000 wiader wody”, reżyseria Tomasz Popakul

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005