w kategorii „Najlepsza reżyseria”

  • Tomasz Karpowicz za film „Manfred Tryb”
  • Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł za film „Dla Ciebie i Ognia”
  • Aleksandra Ząb za film „Raz, Dwa, Trzy”
  • Leiv Igor Devold za film „Falstart”
  • Przemysław Filipowicz za film „Pięknie jest żyć”
  • Jan P. Matuszyńslki za film „Myjnia”
  • Małgorzata Kozera za film „Nocna zmiana”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”

  • Jan P. Matuszyński za film „Myjnia”, reżyseria Jan P. Matuszyński – 2 nominacje
  • Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł za film „Dla Ciebie i Ognia”, reżyseria Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł
  • Piotr Matwiejczyk za film „Cukierek”, reżyseria Piotr Matwiejczyk
  • Piotr Kofta i Małgorzata Kozera za film „Nocna zmiana”, reżyseria Małgorzata Kozera
  • Łukasz Bursa za film „Poddasze”, reżyseria Łukasz Bursa

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”

  • Tomasz Woźniczka za film „Za horyzont”, reżyseria Kuba Czekaj
  • Tomasz Zasada za film „Dla Ciebie i Ognia”, reżyseria Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł
  • Tomasz Michałowski za film „Solo”, reżyseria Maciej Pisarek
  • Radosław Ładczuk za film „Falstart”, reżyseria Leiv Igor Devold
  • Weronika Bilska za film „Raz, Dwa, Trzy”, reżyseria Aleksandra Ząb

 

w kategorii „Najlepszy montaż”

  • Cecylia Pacura, Wojciech Włodarski za film „Pan Much”, reżyseria Marcin Władyniak
  • Mateusz Jemioł za film „Dla Ciebie i Ognia”, reżyseria Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł
  • Marcin „KOT” Bastkowski za film „Solo”, reżyseria Maciej Pisarek
  • Marcin Maziarzewski i Weronika Bilska za film „Warszawianka”, reżyseria Marcin Maziarzewski
  • Lech Molski za film „Tysiąc zakazanych krzaków”, reżyseria Piotr Kielar
  • Przemysław Filipowicz za film „Pięknie jest żyć”, reżyseria Przemysław Filipowicz

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”

  • Gabriela Muskała za film „Aria Diva”, reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  • Blanka Kaczorowska za film „Raz, Dwa, Trzy”, reżyseria Aleksandra Ząb – 3 nominacje
  • Katarzyna Maria Zielińska za film „Jasna strona”, reżyseria Jagoda Madej
  • Anna Nykowska za film „Nocna zmiana”, reżyseria Małgorzata Kozera

 

w kategorii „Najlepszy aktor”

  • Dobromir Dymecki za film „Żeby nie było niczego”, reżyseria Rafał Skalski
  • Michał Chołka za film „Dla Ciebie i Ognia”, reżyseria Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł – 2 nominacje
  • Krzysztof Czeczot za film „Za horyzont”, reżyseria Kuba Czekaj
  • Piotr Mokrzycki za film „Głosy wojny”, reżyseria Jakub Brzękowski
  • Arek Detmer za film „Nocna zmiana”, reżyseria Małgorzata Kozera
  • Marcin Sztabiński za film „Falstart”, reżyseria Leiv Igor Devold

 

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”

  • „Pod ciśnieniem”, reżyseria Jacek Szymczak
  • „Lekcja muzyki”, reżyseria Andrzej Mańkowski
  • „Laleczka”, reżyseria Natalia Kostenko
  • „Pięknie jest żyć”, reżyseria Przemysław Filipowicz
  • „Pod innym niebem”, reżyseria Marek Sojka

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005