w kategorii „Najlepszy film”
• „Rzeźnia nr 1”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
• „Trójka do wzięcia”, reżyseria Bartek Konopka
• „Kilka prostych słów”, reżyseria Anna Kazejak – Dawid

 

w kategorii „Najlepsza reżyseria”
• Dominik Matwiejczyk za film „Rzeźnia nr 1”
• Rafał Skalski za film „52 procent”
• Piotr Ryczko za film „Mila”
• Anna Kazejak – Dawid za film „Kilka prostych słów”
• Jan Wagner za film “Porno”
• Maciej Buchwald za film „Nie ma o czym milczeć”

 

w kategorii „Najlepszy scenariusz”
• Mateusz Rakowicz i Paweł Zarzycki za film „Latarnik”, reżyseria Mateusz Rakowicz
• Marcin Koźliński za film „Dziura”, reżyseria Marcin Koźliński
• Katarzyna Rosłaniec za film „Galerianki”, reżyseria Katarzyna Rosłaniec
• Piotr Borkowski i Bartek Konopka za film „Trójka do wzięcia”, reżyseria Bartek Konopka
• Filip Rudnicki za film „Zazdrość”, reżyseria Filip Rudnicki
• Maciej Buchwald za film „Nie ma o czym milczeć”, reżyseria Maciej Buchwald

 

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”
• Tomasz Augustynek za film „Cold Kenya”, reżyseria Laurence Walsh
• Jakub Giza za film „52 procent”, reżyseria Rafał Skalski
• Kacper Fertacz za film „Lunatycy”, reżyseria Kacper Fertacz
• Łukasz Żal za film „Mistrz świata”, reżyseria Łukasz Żal
• Tomasz Gajewski za film „Nie ma o czym milczeć”, reżyseria Maciej Buchwald

 

w kategorii „Najlepszy montaż”
• Filip Grudziel za film „Bywa za późno”, reżyseria Filip Grudziel
• Jarosław Danielski za film „Dziura”, reżyseria Marcin Koźliński
• Jacek Chamot za film „Nie panikuj”, reżyseria Bodo Kox
• Rafał Listopad za film „Trójka do wzięcia”, reżyseria Bartek Konopka
• Mathias Mezler za film „Wszystko, co najlepsze”, reżyseria Mathias Mezler

 

w kategorii „Najlepsza aktorka”
• Magdalena Kielar za film „Rzeźnia nr 1”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
• Agata Kulesza za film „Kilka prostych słów”, reżyseria Anna Kazejak-Dawid
• Magdalena Ciurzyńska za film „Galerianki”, reżyseria Katarzyna Rosłaniec
• Agata Fierek za film „Wszystko, co najlepsze”, reżyseria Mathias Mezler

 

w kategorii „Najlepszy aktor”
• Krzysztof Zych za film „Rzeźnia nr 1”, reżyseria Dominik Matwiejczyk
• Janusz Chabior za film „Kilka prostych słów”, reżyseria Anna Kazejak-Dawid
• Sylwester Jakimow za film „Kilka prostych słów”, reżyseria Anna Kazejak – Dawid
• Marcin Dorociński za film „Nie panikuj”, reżyseria Bodo Kox
• Maciej Wizner za film „Zazdrość”, reżyseria Filip Rudnicki
• Maciej Buchwald za film „Nie ma o czym milczeć”, reżyseria Maciej Buchwald

 

w kategorii „Najlepszy Film dokumentalny”
• „Do naprawy”, reżyseria Dariusz Gackowski
• „52 procent”, reżyseria Rafał Skalski
• „Dom Kultury”, reżyseria Marek Kossowiec
• „Wszystko się ułoży”, reżyseria Jakub Stożek
• „Kraków po latynosku”, reżyseria Ben Talar, Piotr Bulsza

 

NOMINACJE 2018 NOMINACJE 2017 NOMINACJE 2016 NOMINACJE 2015 NOMINACJE 2014 NOMINACJE 2013 NOMINACJE 2012 NOMINACJE 2011 NOMINACJE 2010 NOMINACJE 2009 NOMINACJE 2008 NOMINACJE 2007 NOMINACJE 2006 NOMINACJE 2005